PERS - 8 februari 2006 : FON(s) weeral een goed idee dat ik niet gehad heb

From Fon Wiki

Jump to: navigation, search

[edit] Weer een goed idee dat ik niet gehad heb.

Tegenwoordig kunt ge in België op genoeg plaatsen een onbeveiligd WiFi netwerkje gebruiken (misbruiken) van privé personen. Maar dat zal verdwijnen. langzaam maar zeker zal iedereen zijn netwerk beveiligen. Dat is natuurlijk spijtig.

De oplossing is FON. FON heeft software die je op je WiFi-router installeert (voorlopig worden enkel bepaalde type’s van Linksys ondersteund). De software is een soort firewall. Vanaf dat moment kan je zelf veilig gebruik maken van je WiFi, maar kan je ook een bepaald (afgeschemd) deel van je bandbreedte ter beschikking stellen van passanten.

Dat is toch super! Leve het community network! Je krijgt dan een sticker om op je venster te plakken om passanten duidelijk te maken dat je lid bent van de community.

Als je ZELF je Wifi op die manier openstelt, krijg je ook gratis toegang tot alle Wifi netwerken van andere FON-leden. In Spanje zijn dat er al heel veel, wnat daar is FON gevestigd. Thomas, check dat eens uit en laat ons weten of het cool is.

Je kan er ook een centje aan verdienen. Als er passanten zijn die zelf geen lid zijn van FON, maar toch willen surfen, dan kan dat. Die moeten betalen aan FON en FON betaalt daarvan een stukje terug aan u (en soms ook aan uw provider).

[Andere PERSartikels]

Personal tools